Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Stara strona LO

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Witamy Was na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tu informacje o naszej szkole, miasteczku w którym żyjemy czyli Drohiczynie. Zapraszamy do rejestrowania się, będziecie mogli dzięki temu udzielać sie na naszym forum :)

Życzymy miłego surfowania...


Jubileusz

Jeśli nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu,

pozwól minionym chwilom powrócić we wspomnieniach

 


Szanowni Absolwenci

Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie!


To zaszczyt móc gościć Państwa w murach naszej szkoły z okazji kolejnych spotkań jubileuszowych. Każde takie spotkanie to święto wspomnień i wzruszeń absolwentów, grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów. To okazja do niezapomnianych spotkań, przerywanych dźwiękiem szkolnego dzwonka. Trudno być obojętnym wobec ludzi i miejsc, przypominających najpiękniejsze czasy młodości.

Miło nam przypomnieć, iż w następnym roku szkolnym 2018/ 2019 społeczność uczniów i absolwentów odkryje setną kartę historii i tradycji naszego liceum. Jesteśmy przekonani, że Jubileusz placówki, na sukces i popularność której pracowały całe pokolenia nauczycieli i pracowników szkoły, stanie się niezwykłym przeżyciem.

W związku z tym pragniemy, abyście Państwo powrócili do tego, co w pamięci ocalało jako obraz najpiękniejszych lat życia. Ze szczególnym wzruszeniem informujemy, że w dniach 15-16 czerwca 2019 roku będziemy świętować setną rocznicę powstania Liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego w Drohiczynie. Z nadzieją i oczekiwaniem liczymy, że mury Zespołu Szkół w Drohiczynie gościć będą w tych dniach liczne grono Absolwentów i Przyjaciół liceum.

Już teraz serdecznie zapraszamy na wspólne obchody tego najpiękniejszego Jubileuszu.

Drodzy Absolwenci, z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na poprzednich spotkaniach jubileuszowych. Dziękujemy również tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Osoby pragnące podzielić się ciekawymi materiałami na temat historii naszej szkoły (zdjęcia, wspomnienia, pamiątki), zapraszamy do współtworzenia niezwykłego wydarzenia, jakim będą obchody 100-lecia liceum w Drohiczynie.

Od nowego roku szkolnego 2018/2019 będziemy publikować kolejne informacje dotyczące organizacji obchodów 100 – lecia szkoły. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszej szkoły.

Wszelkich informacji na temat obchodów udzielamy pod adresem zsdrohiczyn@wp.pl i numerem telefonu 856557025

 

Organizatorzy

Skarby Podlasia

Skarby Podlasia


12 czerwca 2018 uczniowie liceum, gimnazjum i kl. VII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Poznali tajemnice Rezerwatu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Szwajcaria Podlaska”. Podziwiali zasoby Parku Krajobrazowego ”Podlaski Przełom Bugu”. Wzbogacili wiedzę o parku krajobrazowym jako formie ochrony przyrody. Uczniowie zwiedzili też stadninę koni w Janowie Podlaskim, gdzie mogli poznać historię tego miejsca i z bliska obejrzeć piękne zwierzęta.

 

Zapraszamy na naszą fotorelacje

Rekonstrukcja historyczna

Rekonstrukcja historyczna


W piątek, 8 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli rekonstrukcję historyczną „Walki Polskich Oddziałów Podziemia Niepodległościowego z NKWD i UB”, przygotowaną przez grupę rekonstrukcyjną z Warszawy. Pokaz zorganizowany był pod patronatem oddziału IPN w Warszawie oraz Gminy Drohiczyn. Rekonstrukcja była bardzo widowiskowa, niezwykle dynamiczna, obfitująca w efekty specjalne. Uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie z ogromnym zainteresowaniem obserwowali sytuacje zaaranżowane przez członków grupy. Widowisko było ciekawą lekcją patriotyzmu.


Zapraszamy na naszą fotorelacje

Rocznica wizyty Papieża 2018

W 19 rocznicę wizyty Ojca Świętego w Drohiczynie


Drohiczyn to miasto szczególne – miejsce wizyty Papieża Polaka. Społeczność szkolna uczciła to niezwykle wydarzenie mające miejsce 10 czerwca 1999roku. Uczniowie i nauczyciele , w 19 rocznicę pobytu Ojca Świętego na naszej ziemi zapalili znicze na Lądowisku Papieskim, przy tablicy upamiętniającej pobyt Jana Pawła II na drohickiej ziemi. Zaśpiewali też ulubioną pieśń Ojca Świętego - „Barkę”. Wysłuchali również wspomnień i refleksji nauczycieli – uczestników tego niepowtarzalnego święta. Wspólna modlitwa na lądowisku, przy obrazie Jezusa Miłosiernego była też okazją do przypomnienia nauki Jana Pawła II skierowanej do młodych.


Zapraszamy na naszą fotorelacje

Zakończenie klas III 2018

Wszystko ma swój czas…

Dnia 27 kwietnia 2018 r. w Liceum im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich, tegorocznych absolwentów szkoły. To ostatnie spotkanie maturzystów przebiegało w miłej, ciepłej atmosferze. Po wzruszających słowach Pani Dyrektor oraz Burmistrza Drohiczyna, przyszedł czas na wspomnienia i łzy wzruszenia. Szczególnie uroczysty charakter miała część- wręczenie świadectw ukończenia szkoły oraz dyplomów, nagród za znaczące osiągnięcia. Na koniec klasa II w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnała starszych kolegów, życząc im powodzenia na maturze i mądrych wyborów. Miłym akcentem były też upominki dla absolwentów. Maturzystów czekają nowe wyzwania. Życzymy im wszelkiej pomyślności.

Hanna Przybyło

Wygenerowano w sekund: 0.06
10,316,168 Unikalnych wizyt