Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowe zdjęcie

Stara strona LO

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Witamy Was na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tu informacje o naszej szkole, miasteczku w którym żyjemy czyli Drohiczynie. Zapraszamy do rejestrowania się, będziecie mogli dzięki temu udzielać sie na naszym forum :)

Życzymy miłego surfowania...


Spotkanie opłatkowe 2017

Najcieplejsze dni, czyli Święta Bożego Narodzenia


Pięknych i radosnych Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku – tego życzyli sobie nauczyciele i uczniowie liceum w Drohiczynie. Wyjątkowy czas zbliżających się świąt zatrzymał się i obdarzył nas niepowtarzalnymi chwilami spędzonymi w gronie bliskich ludzi, tworzących społeczność naszej szkoły. Przez te kilka dni nadrobiliśmy zaległości w życzliwości, zrozumieniu, szczerości, w zwyczajnym byciu ze sobą. Mogliśmy powiedzieć i zrobić to, czego nie zdążyliśmy w mijającym roku. Kolejny raz zrozumieliśmy, na czym polega magia Świąt Bożego Narodzenia. Czekając na święta, zaglądaliśmy w głąb siebie, by odnaleźć tam pokłady miłości, sił, cierpliwości i radości. Szukaliśmy wyciszenia, by w skupieniu przygotować się na ten wyjątkowy czas.

Boże Narodzenie 2017

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru


przyniesie Wam spokój i radość.

 

Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia


żyje własnym pięknem,


a Nowy Rok obdaruje  pomyślnością i szczęściem.

 

 

 

 

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia

 

 


Andrzejki 2017

Aby tradycji stało się zadość!


Andrzejki i otrzęsiny klasy pierwszej w jednym – to scenariusz spotkania, które miało miejsce 29 listopada podczas godziny do dyspozycji wychowawcy. Społeczność szkolna - Pani Dyrektor, Panie Wychowawczynie oraz młodzież liceum, zgromadziła się, by tradycyjnie poznać przyszłość oraz włączyć do grona uczniów grupkę pierwszoklasistów. Najmłodsi licealiści bez problemów wkupili się w łaski „komisji”, przygotowując słodki poczęstunek i wywiązując się wzorowo z powierzonych zadań. Jak zwykle, wszystkim udzielił się optymistyczny nastrój, w związku z programem, przygotowanym przez uczennice kl.II. Przypomnienie wiadomości o tradycjach andrzejkowych w Polsce i państwach sąsiednich, przykładowe wróżby, odpowiednia „ klimatyczna” muzyka - wszystko to pozwoliło przyjemnie i wesoło spędzić czas. Chwila relaksu i dobrej zabawy jest czymś pożądanym w każdej szkole, stąd dało się zaobserwować wyraźne zainteresowanie zebranych przebiegiem spotkania. Każdy z uczestników został z wróżbą zamkniętą w słodyczy. Ciekawe – może jedno, małe ciasteczko ukryło prawdę na temat owianej tajemnicą przyszłości.


Zapraszamy na naszą fotorelacje

Palisz? Ryzykujesz!

Palisz? Ryzykujesz!

Dnia 30.11.2017 r., w sali konferencyjnej, o godz. 9.20, odbyło się spotkanie młodzieży Liceum J.I. Kraszewskiego z przedstawicielami policji.

Tematyka dotyczyła przede wszystkim zagrożeń wynikających z palenia papierosów oraz związanej z tym odpowiedzialności przewidzianej dla nieletnich i pełnoletnich osób. Przedstawiciele Policji poruszyli tematy związane z profilaktyką uzależnień. Skupili się głównie na skutkach palenia papierosów zwykłych i elektrycznych. Wspomnieli też o innych używkach czyniących spustoszenie fizyczne i psychiczne w organizmach młodych ludzi.


Zapraszamy na naszą fotorelacje

Klasyczna Zemsta A. Fredry w nowym wydaniu

Klasyczna „Zemsta” A. Fredry w nowym wydaniu

Dnia 16.11.2017r. (czwartek) uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Jana Pawła II i Liceum im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie obejrzeli wyjątkowo ujmujący spektakl w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach pt. ,,Zemsta", według Aleksandra Fredry,  w wykonaniu aktorów scen warszawskich. Widowisko przeniosło widzów w świat komedii, której fabuła rozgrywała się pomiędzy murem Cześnika i Rejenta - zwaśnionych przedstawicieli rodów szlacheckich.. Niezwykła scenografia, znakomite kostiumy - stworzyły niepowtarzalny nastrój. Umiejętne połączenie wątków komedii z nowoczesnością sprawiło,  że wzbudziło to zainteresowanie odbiorców. Przesłanie spektaklu zaintrygowało młodzież,  dzięki uniwersalizmowi, przekazanemu w specyficznej  formie. Po ciekawym występie w MOK-u społeczność szkolna na krótko wstąpiła do Mc Donalda,  aby zregenerować siły po pełnym wrażeń występie.

Hanna Przybyło kl. II


Zapraszamy na naszą fotorelacje


Wygenerowano w sekund: 0.05
8,762,741 Unikalnych wizyt