29 30 31
Witamy Was na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tu informacje o naszej szkole, miasteczku w którym żyjemy czyli Drohiczynie. Zapraszamy do rejestrowania się, będziecie mogli dzięki temu udzielać sie na naszym forum :)

Życzymy miłego surfowania...

DZIEŃ OTWARTY 2017

„Wszystkie drogi prowadzą do Liceum im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie”

25 kwietnia 2017r. różne drogi przyprowadziły uczniów klas III gimnazjum do liceum w Drohiczynie. Powód był szczególny – DZIEŃ OTWARTY.
O szkole istniejącej 98 lat mówiła pani dyrektor, Dorota Kowalczuk. Przekazała informacje o funkcjonowaniu placówki i zaprosiła gimnazjalistów do grona społeczności liceum drohiczyńskiego, by od nowego roku szkolnego współtworzyli tradycję naszej szkoły. Różnorodność i niepowtarzalność roku szkolnego przybliżyli uczniowie kl. III, przed którymi kariera szkolna nie ma tajemnic. To oni, w formie prezentacji multimedialnej opatrzonej bogatym komentarzem, przedstawili głównego bohatera – społeczność liceum w Drohiczynie.

Rekolekcje Wielkopostne 2017

Dnia 3 i 4 kwietnia w poniedziałek i wtorek odbyły się w naszej szkole rekolekcje szkolne. Każdy dzień rozpoczynał się Eucharystią w katedrze drohiczyńskiej. Młodzież wysłuchała nauki rekolekcyjnej wygłoszonej przez ks. Tomasza Szmurło, miała możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Na rekolekcje zaproszeni byli goście. Pierwszego dnia był to pan Lech Zakrzewski z synem Pawłem. Pan Lech jest pracownikiem Katolickiego Radia Podlasie, w którym prowadzi audycję poświęconą uzależnieniom. Spotkanie rekolekcyjne z młodzieżą również było poświęcone problemowi uzależnień. Prelegenci pokazali młodzieży skąd biorą się uzależnienia i jak bronić się przed nimi, jak im zapobiegać, jak udzielić pomocy osobie uzależnionej. Ostatnim punktem pierwszego dnia była droga krzyżowa ulicami Drohiczyna.

Dzień promocji zdrowia 2017

Dnia 6 kwietnia 2017 roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczennice klasy II LO – Aleksandra Wiśniewska, Izabela Samojluk i Żaklina Słomska pod opieką pani Bogumiły Cieciuch przygotowały godzinę wychowawczą poświęconą dbaniu o zdrowie psychiczne i fizyczne. Biorąc pod uwagę, że obecny rok jest rokiem depresji cała społeczność szkolna mogła się zapoznać z prezentacją dotyczącą tej choroby.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2017

2 marca 2017 roku grupa maturzystów z naszej szkoły udała się na tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę, aby powierzyć przygotowanie do matury i całe swoje życie. Hasłem pielgrzymki były słowa „Idźcie i głoście”. Pierwszym punktem tego spotkania była konferencja księdza Marka Batora, który wcześniej był duszpasterzem akademickim, a obecnie jest Dyrektorem Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Ksiądz podał przykłady, które w niezwykły sposób przemówiły do nas. Po konferencji miała miejsce Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. O 21 zgromadziliśmy się wraz z naszym Pasterzem Ks. Bp Tadeuszem Pikusem pod cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani. Po apelu trwaliśmy na czuwaniu do Eucharystii, która była głównym punktem naszego spotkania. Wielu z nas na Jasnej Górze odbyło spowiedź z całego życia. Zostaliśmy pokrzepieni słowem i modlitwą Biskupa i naszym kapłanów. Na Jasnej Górze zgromadziło się ponad tysiąc maturzystów naszej diecezji. Pomimo zmęczenia byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tym niesamowitym spotkaniu. Pozostanie ono na zawsze w naszej pamięci i w naszym sercu.
Uczestnicy pielgrzymki

STUDNIÓWKA 2017

Studniówka - bal, na który czeka każdy maturzysta. Niezwykłości spotkaniu społeczności szkolnej nadaje fakt, iż przygotowania do tego niepowtarzalnego wieczoru trwają już od grudnia. Próby poloneza, dekoracje sali, część oficjalna, wreszcie stroje - to wszystko pochłania bez reszty głównych zainteresowanych, czyli uczniów. Tak też było w związku ze studniówką w Liceum im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień – 21 stycznia 2017 r. , o godz. 18.00 wszyscy uczestnicy imprezy zgromadzili się w lokalu Kaskada.