1 2 3 4 5
27 28 29 30 31
Witamy Was na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tu informacje o naszej szkole, miasteczku w którym żyjemy czyli Drohiczynie. Zapraszamy do rejestrowania się, będziecie mogli dzięki temu udzielać sie na naszym forum :)

Życzymy miłego surfowania...

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2017

2 marca 2017 roku grupa maturzystów z naszej szkoły udała się na tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę, aby powierzyć przygotowanie do matury i całe swoje życie. Hasłem pielgrzymki były słowa „Idźcie i głoście”. Pierwszym punktem tego spotkania była konferencja księdza Marka Batora, który wcześniej był duszpasterzem akademickim, a obecnie jest Dyrektorem Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Ksiądz podał przykłady, które w niezwykły sposób przemówiły do nas. Po konferencji miała miejsce Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. O 21 zgromadziliśmy się wraz z naszym Pasterzem Ks. Bp Tadeuszem Pikusem pod cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani. Po apelu trwaliśmy na czuwaniu do Eucharystii, która była głównym punktem naszego spotkania. Wielu z nas na Jasnej Górze odbyło spowiedź z całego życia. Zostaliśmy pokrzepieni słowem i modlitwą Biskupa i naszym kapłanów. Na Jasnej Górze zgromadziło się ponad tysiąc maturzystów naszej diecezji. Pomimo zmęczenia byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tym niesamowitym spotkaniu. Pozostanie ono na zawsze w naszej pamięci i w naszym sercu.
Uczestnicy pielgrzymki

STUDNIÓWKA 2017

Studniówka - bal, na który czeka każdy maturzysta. Niezwykłości spotkaniu społeczności szkolnej nadaje fakt, iż przygotowania do tego niepowtarzalnego wieczoru trwają już od grudnia. Próby poloneza, dekoracje sali, część oficjalna, wreszcie stroje - to wszystko pochłania bez reszty głównych zainteresowanych, czyli uczniów. Tak też było w związku ze studniówką w Liceum im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień – 21 stycznia 2017 r. , o godz. 18.00 wszyscy uczestnicy imprezy zgromadzili się w lokalu Kaskada.

Ciągle żyją w naszej pamięci

27 października 2016 roku nauczyciele i uczniowie LO im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie odwiedzili pobliski cmentarz, gdzie na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły, ludzi zasłużonych dla społeczności lokalnej, żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny, złożyli wiązanki i zapalili znicze.

Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

Od wielu lat uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, wykładach oraz ćwiczeniach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.

21.10.2016 r. licealiści klas I, II i III wzięli udział w XVIII edycji Festiwalu.

Dzień Edukacji Narodowej 2016

W dniu 13 października 2016 roku w naszym liceum odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Licealiści pod opieką pani Ewy Raduchy przygotowali humorystyczne przedstawienie. Odegrali krótką scenkę o pomocach naukowych przydatnych zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Następnie uczniowie przygotowali „koncert życzeń” dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela. Pomiędzy życzeniami wplecione zostały piosenki wykonane przez szkolny zespół muzyczny.