26 27 28 29 30 31

Przekazanie świadectw dojrzałości i aneksów o wynikach egzaminu maturalnego odbędzie sie w dniu 4 lipca - czwartek o godz. 12.30

Zjazd absolwentów FOTORELACJA

I tak minął wiek, czyli 100- lecie Liceum Ogólnokształcącego

im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Drohiczynie

Ziemia Drohicka to zakątek szczególny – miejsce scalania się i uzupełniania różnorodnej całości dziedzictwa kulturowego. Drohiczyn zaś, będący sercem tej fascynującej krainy, to miasto kościołów, szkół i pamiątek przypominających o nabożeństwie ekumenicznym celebrowanym przez Jana Pawła II, 10 czerwca 1999r. Tegoroczne obchody 20 rocznicy wizyty Papieża Polaka w naszym miasteczku zbiegły się w czasie z niecodzienną uroczystością – ze świętowaniem jubileuszu 100-lecia szkoły i IX Zjazdem Absolwentów. Oto w sobotę 15 czerwca 2019 roku społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Drohiczynie obchodziła wyjątkową uroczystość. Setna rocznica powstania liceum stała się okazją do wspomnień i powrotu w mury drohickiej szkoły. Licznie przybyłych Gości serdecznie witali nauczyciele i uczniowie liceum. W tym wyjątkowym dniu odżyła nadzieja na ponowne przeżycie czasu lat młodości. Drohiczyńska Alma Mater, jak przed laty, otworzyła swe progi i powitała niczym drugi dom wszystkich, którym bliskie są historia i tradycja naszego liceum. Przestrzenne korytarze i nowoczesne pracownie lekcyjne ożywiły się w tę niezwykłą sobotę. Gwar koleżeńskich spotkań przeplatał się z radosnymi okrzykami, będącymi reakcją na pojawienie się kolegów i koleżanek, matura rok…..Nastrojowa kawiarenka cieszyła się ogromnym powodzeniem. Ileż serdecznych, radosnych słów dobiegało z zaułków szkolnych korytarzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze IX Zjazdu Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącegi im. J.I.Kraszewskiego w Drohiczynie.

Drohiczyn wszystko pamięta

Drohiczyn wszystko pamięta…

Co roku diecezja drohiczyńska obchodzi uroczyście rocznicę wizyty na Ziemi Drohickiej Ojca Świętego Jana Pawła II. Każda kolejna rocznica gromadzi wiernych, którzy pragną podziękować świętemu Janowi Pawłowi II za wspólną modlitwę 10 czerwca 1999 roku. Tegoroczne obchody, upamiętniające dwudziestą rocznicę wizyty Ojca Świętego w Drohiczynie, miały szczególny charakter.

Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym

„Przyszłość zaczyna się dziś, a nie jutro”

DZIEŃ OTWARTY W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. J. I. KRASZEWSKIEGO

W DROHICZYNIE

Nasza szkoła, obchodząca w tym roku 100 lecie swojego istnienia, powitała dzisiaj gorąco w swoich progach tegorocznych absolwentów klas VIII i III gimnazjum. Gościliśmy nauczycieli i uczniów ze szkół w Grodzisku, Repkach, Skrzeszewa i Drohiczyna.

Społeczność naszego liceum wyszła naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i rodziców przedstawiając atrakcyjną ofertę edukacyjną. Licznie przybyli goście dowiedzieli się, dlaczego warto zostać uczniem liceum w Drohiczynie – jednej z najstarszych szkół średnich w województwie podlaskim, wyróżniającej się bogatą tradycją i historią oraz nowoczesną bazą dydaktyczną.

Dzięki wystąpieniu Pani Dyrektor Doroty Kowalczuk, prezentacji multimedialnej, różnorodnym zajęciom w klasopracowniach, części artystycznej i spotkaniom koleżeńskim z licealistami, zaproszona młodzież przekonała się, że warto zostać uczniem naszej szkoły.

Szczegółowa relacja ze spotkania wkrótce.

Dzień Otwarty 2019

DZIEŃ OTWARTY

3 kwietnia 2019 r, godz. 10.00

Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie

TO SZKOŁA WARTA WYBORU

Zostań jednym z nas!

Zapraszamy Cię na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, która w RANKINGU LICEÓW OGÓLNOSZTAŁCĄCYCH PERSPEKTYWY 2019 zajęła 1 miejsce w powiecie siemiatyckim i 24 miejsce w woj. podlaskim

oraz szczyci się 100% zdawalnością matury.

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Jesteśmy szkołą przyjazną dla uczniów
Z nami nie będziesz się nudzić, a nauka może stać się przyjemnością

UCZ SIĘ Z NAJLEPSZYMI

ROZWIJAJ SWOJE PASJE

Wśród naszych uczniów są laureaci olimpiad przedmiotowych, laureaci i finaliści konkursów

Zostań naszym nowym olimpijczykiem
Dostań się na studia bez egzaminu
Zdobądź prestiżowe stypendium

JESTEŚ DLA NAS WAŻNY

Dlatego organizujemy DZIEŃ OTWARTY  SZKOŁY,  byś mógł bez żadnych wątpliwości   dokonać wyboru.
Zostań jednym z nas!

Przyjdź, zobacz, zadecyduj

W programie między innymi:

• zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020,
  • uzyskanie informacji dotyczących zasad rekrutacji,
  • zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły,
  • zapoznanie z osiągnięciami naszych uczniów,
odwiedzający wezmą udział w ciekawych prezentacjach i spotkaniach

Ranking LO

Miło nam poinformować, że nasze liceum zajęło 716 miejsce w Polsce w RANKINGU LICEÓW OGÓLNOSZTAŁCĄCYCH 2019.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

W Rankingu 2019 analizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników (bez szkół dla dorosłych). Publikowany jest wykaz 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników.