1 2 3 4 5
27 28 29 30 31

Wszystkich absolwentów zapraszamy na wspólne świętowanie setnej rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie.

Termin Zjazdu Absolwentów

15 czerwca 2019 r.

Więcej informacji w zakładce Zjazd absolwentów.

Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym

„Przyszłość zaczyna się dziś, a nie jutro”

DZIEŃ OTWARTY W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. J. I. KRASZEWSKIEGO

W DROHICZYNIE

Nasza szkoła, obchodząca w tym roku 100 lecie swojego istnienia, powitała dzisiaj gorąco w swoich progach tegorocznych absolwentów klas VIII i III gimnazjum. Gościliśmy nauczycieli i uczniów ze szkół w Grodzisku, Repkach, Skrzeszewa i Drohiczyna.

Społeczność naszego liceum wyszła naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i rodziców przedstawiając atrakcyjną ofertę edukacyjną. Licznie przybyli goście dowiedzieli się, dlaczego warto zostać uczniem liceum w Drohiczynie – jednej z najstarszych szkół średnich w województwie podlaskim, wyróżniającej się bogatą tradycją i historią oraz nowoczesną bazą dydaktyczną.

Dzięki wystąpieniu Pani Dyrektor Doroty Kowalczuk, prezentacji multimedialnej, różnorodnym zajęciom w klasopracowniach, części artystycznej i spotkaniom koleżeńskim z licealistami, zaproszona młodzież przekonała się, że warto zostać uczniem naszej szkoły.

Szczegółowa relacja ze spotkania wkrótce.

Dzień Otwarty 2019

DZIEŃ OTWARTY

3 kwietnia 2019 r, godz. 10.00

Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie

TO SZKOŁA WARTA WYBORU

Zostań jednym z nas!

Zapraszamy Cię na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, która w RANKINGU LICEÓW OGÓLNOSZTAŁCĄCYCH PERSPEKTYWY 2019 zajęła 1 miejsce w powiecie siemiatyckim i 24 miejsce w woj. podlaskim

oraz szczyci się 100% zdawalnością matury.

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Jesteśmy szkołą przyjazną dla uczniów
Z nami nie będziesz się nudzić, a nauka może stać się przyjemnością

UCZ SIĘ Z NAJLEPSZYMI

ROZWIJAJ SWOJE PASJE

Wśród naszych uczniów są laureaci olimpiad przedmiotowych, laureaci i finaliści konkursów

Zostań naszym nowym olimpijczykiem
Dostań się na studia bez egzaminu
Zdobądź prestiżowe stypendium

JESTEŚ DLA NAS WAŻNY

Dlatego organizujemy DZIEŃ OTWARTY  SZKOŁY,  byś mógł bez żadnych wątpliwości   dokonać wyboru.
Zostań jednym z nas!

Przyjdź, zobacz, zadecyduj

W programie między innymi:

• zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020,
  • uzyskanie informacji dotyczących zasad rekrutacji,
  • zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły,
  • zapoznanie z osiągnięciami naszych uczniów,
odwiedzający wezmą udział w ciekawych prezentacjach i spotkaniach

Ranking LO

Miło nam poinformować, że nasze liceum zajęło 716 miejsce w Polsce w RANKINGU LICEÓW OGÓLNOSZTAŁCĄCYCH 2019.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

W Rankingu 2019 analizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników (bez szkół dla dorosłych). Publikowany jest wykaz 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników.

Jasełka 2018

BÓG SIĘ RODZI…

Święta Bożego Narodzenia, mimo, iż mają miejsce w grudniu, są najcieplejszymi Świętami. W tym wyjątkowym czasie rozkoszujemy się niepowtarzalnymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych. Czas zatrzymuje się, a my pełni życzliwości, szczerości, zrozumienia przeżywamy te najpiękniejsze dni w roku. Społeczność naszego liceum również połączył bożonarodzeniowy zwyczaj dzielenia się opłatkiem oraz zapach zielonego drzewka. W świąteczny klimat wprowadziły nas jasełka, przygotowane przez licealistów pod kierunkiem ks. K. Rzepczyńskiego. Zachowamy w sercu każdą chwilę, każdy uśmiech, widok choinki, smak potraw, a nade wszystko ciepłe słowa płynące z przedstawienia i życzeń. Niezależnie od tego, jacy jesteśmy, obraz bliskich osób - nauczycieli i uczniów liceum w Drohiczynie, przy wigilijnym stole na długo pozostanie w naszej pamięci.

Słodka Patriotka

FINAŁ KONKURSU NA SŁODKĄ PATRIOTKĘ

Niepodległą Polskę świętowaliśmy w szkole na sportowo, na muzycznie, a także… na słodko! Młodzież liceum uczestnicząca na zajęciach z przedsiębiorczości w ramach projektu „Na falach nauki rozwijam swe żagle - dodatkowe zajęcia edukacyjne w Zespole Szkół w Drohiczynie” 15 października otworzyła konkurs na ciastko, które miało być biało-czerwone, łatwe w przenoszeniu i jedzeniu, nieskomplikowane w wykonaniu, niedrogie i pyszne.