DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

Słowo miłość - za Ich troski,
Słowo wdzięczność - za Ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski,
Wyśpiewany z serc jak z nut.

Dzień Edukacji Narodowej to jedna z wielu uroczystości gromadzących całą społeczność szkolną Zespołu Szkół w Drohiczynie. Tegoroczną akademię otworzyła Dyrektor, Pani Dorota Kowalczuk. Powitała nauczycieli i wychowawców, Burmistrza Drohiczyna, Rodziców oraz dzieci i młodzież. Z okazji DEN skierowała życzenia wielu sukcesów w pracy pedagogicznej i wychowawczej oraz powodzenia w realizacji planów zawodowych i marzeń osobistych. Podziękowała nauczycielom za codzienną pracę i zaangażowanie w działania służące społeczności szkolnej. Głos zabrał także Burmistrz Drohiczyna, Pan Wojciech Borzym. Wyraził wdzięczność za trud nauczycieli i życzył satysfakcji z wykonywanej pracy. Podziękował za aktywność na rzecz środowiska lokalnego i współpracę z instytucjami wspomagającymi rodzinę i szkołę w odpowiedzialnym wychowaniu młodego pokolenia. Gorące, z serca płynące życzenia przekazali również uczniowie reprezentujący różne klasy i etapy kształcenia. Podczas uroczystej akademii przybliżyli codzienność szkolną, ukazując ją „z przymrużeniem oka”. Pokazali, wyśpiewali, zatańczyli, wyrecytowali jak trudna, odpowiedzialna, ale też wymagająca kreatywności jest praca współczesnego nauczyciela. Słowa podziękowania za wsparcie w trudnych chwilach, nieustającą motywację do zdobywania wiedzy, zachętę do działania, poświęcony czas, codzienny przykład skierowali także przedstawiciele samorządów uczniowskich poszczególnych etapów kształcenia. Wdzięczność wyrazili również rodzice. Podziękowali za opiekę, nauczanie i zaangażowanie w pracę służącą rozwijaniu pasji i zainteresowań dzieci. Spotkanie społeczności szkolnej z okazji DEN miało bardzo uroczysty charakter. Barwna sceneria, przyjemny nastrój, dobre słowa, wyrazy uznania, symboliczne kwiaty – wszystko to świadczy o niezwyklej wartości pracy nauczyciela nad kształtowaniem mądrych i szlachetnych osobowości.