Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohiczynie pamięta o ludziach zasłużonych dla Ziemi Drohickiej. Tradycyjnie już Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół odwiedzili na parafialnym cmentarzu groby zmarłych - zasłużonych dla lokalnej społeczności oraz Kwaterę Pamięci. Na mogiłach złożyli wiązanki i zapalili znicze, by w ten sposób uczcić pamięć ludzi, którzy swoją pracą zawodową i działalnością społeczną przyczynili się do rozwoju szkolnictwa w naszym miasteczku. Lampki zapłonęły również w Kwaterze Pamięci – symbolu ofiar hitleryzmu i stalinizmu. To szczególne miejsce przypomina młodym ludziom o cenie, jaką minione pokolenia zapłaciły za wolność Ojczyzny. Pochylenie się nad losami spoczywających na cmentarzu, chwila refleksji i zadumy, wspólna modlitwa – to obowiązek żywych wobec umarłych, którzy nie szczędzili sił a częstokroć i życia działając na rzecz wspólnego dobra. Dla młodych ludzi to także nauka, nauka bycia człowiekiem i Polakiem- Patriotą. Lekcja taka ma szczególny wymiar w tym roku – roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.