Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowe zdjęcie

Stara strona LO

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Słodka Patriotka

FINAŁ KONKURSU NA SŁODKĄ PATRIOTKĘ

 

Niepodległą Polskę świętowaliśmy w szkole na sportowo, na muzycznie, a także… na słodko! Młodzież liceum uczestnicząca na zajęciach z przedsiębiorczości w ramach projektu „Na falach nauki rozwijam swe żagle - dodatkowe zajęcia edukacyjne w Zespole Szkół w Drohiczynie” 15 października otworzyła konkurs na ciastko, które miało być biało-czerwone, łatwe w przenoszeniu i jedzeniu, nieskomplikowane w wykonaniu, niedrogie i pyszne.

26 listopada odbył się konkurs w wyniku którego spośród 9 słodkości wybrano jedno zwycięskie, przyznano dwa wyróżnienia, a pozostałe zgodnie z przyjętą punktacją sklasyfikowano od III do V miejsca. Tego pysznego wyboru dokonało siedmioosobowe jury.

Zwycięski przepis i ciasto stworzyła Julia Kosowska z klasy II LO. Wyróżnienia otrzymały patriotki: Marty Niemyjskiej z kl. III LO i Mileny Kosińskiej z klasy 8a SP. Kolejne miejsca przedstawiały się następująco: Alicja Kłopotowska z kl. III b Gimnazjum (miejsce III), Klaudia Tylus z kl. 8a SP (IV lokata) i na V miejscu: Gabrysia Leoniuk i Karolina Ziółkowska z kl. 6 SP, Dominika Sierociuk z kl. II LO i Julia Gontarz z kl. III LO.

Wszystkie przepisy można pobrać tu:

ZWYCIĘSKA SŁODKA-PATRIOTKA

Mufinki - SŁODKA-PATRIOTKA


Każda z uczestniczek konkursu otrzymała nagrodę i dyplom. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Wojtkowskiej – Prezes Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" za ufundowanie nagród i pracę w jury.

Wszystkie Słodkie Patriotki były pyszne i zostały bardzo łatwo przeniesione i zjedzone podczas szkolnego balu andrzejkowego w zorganizowanej w Zespole Szkół - również przez młodzież - kawiarence andrzejkowej.

Koordynatorem konkursu była Hanna Nielipińska.

Tekst Hanna Nielipińska

Foto Adrianna Kolenda

 


Zapraszamy na naszą fotorelacje

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
12,258,654 Unikalnych wizyt