Ziemia Drohicka w obiektywie

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa przygotowana przez uczniów pokazuje, jak młodzież widzi swoją najbliższą okolicę. Licealiści zwrócili uwagę przede wszystkim na walory przyrodnicze niezwykłej krainy położonej w dolinie Bugu. Skupili się również na pomnikach upamiętniających najważniejsze wydarzenia z życia lokalnej społeczności. Uczniowie zaprezentowali swoje spojrzenie na Małą Ojczyznę. Ich prace akcentują piękno i różnorodność nadbużańskich terenów i zachęcają do odkrywania talentów w dziedzinie fotografii. Życzymy wielu przeżyć i pozytywnych emocji wyzwalających kreatywność. Mała Ojczyzna, jaką jest Ziemia Drohicka, niech stanowi pierwszy krok ku wspaniałym odkryciom nie tylko tajemnic natury, ale też własnej tożsamości.

KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA

KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA…

Świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zachęca do zadumy i refleksji na tematy, określane mianem narodowych lub też patriotycznych. Myślami wokół tej problematyki podzieli się uczniowie z naszego liceum. Czym dla współczesnego młodego człowieka jest Ojczyzna? Jakie skojarzenia budzi słowo patriotyzm? Kogo można nazwać patriotą? Czym jest służba Ojczyźnie? Czy łatwo, w czasach współczesnych, być patriotą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy wśród refleksji zapisanych przez uczniów. A Ty, o czym myślisz i jaką przyjmujesz postawę, wypowiadając słowo Ojczyzna?

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohiczynie pamięta o ludziach zasłużonych dla Ziemi Drohickiej. Tradycyjnie już Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół odwiedzili na parafialnym cmentarzu groby zmarłych - zasłużonych dla lokalnej społeczności oraz Kwaterę Pamięci. Na mogiłach złożyli wiązanki i zapalili znicze, by w ten sposób uczcić pamięć ludzi, którzy swoją pracą zawodową i działalnością społeczną przyczynili się do rozwoju szkolnictwa w naszym miasteczku.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to jedna z wielu uroczystości gromadzących całą społeczność szkolną Zespołu Szkół w Drohiczynie. Tegoroczną akademię otworzyła Dyrektor, Pani Dorota Kowalczuk. Powitała nauczycieli i wychowawców, Burmistrza Drohiczyna, Rodziców oraz dzieci i młodzież. Z okazji DEN skierowała życzenia wielu sukcesów w pracy pedagogicznej i wychowawczej oraz powodzenia w realizacji planów zawodowych i marzeń osobistych. Podziękowała nauczycielom za codzienną pracę i zaangażowanie w działania służące społeczności szkolnej.

Wybory do SU 2018

Współdecydujemy o życiu naszej szkoły

Kolejny rok szkolny czas zacząć! Aktywność uczniów nie sprowadza się tylko i wyłącznie do pracy lekcyjnej. Licealiści realizują wiele zadań, pracując w samorządach - klasowym i szkolnym. Młodzież wykazuje się na różnych płaszczyznach. Samorządność to specyficzny typ aktywności, gdyż przynosi wiele satysfakcji z należycie prowadzonych działań. Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, którym łatwiej sprostać pracując w zespole. W związku z tym, młodzież licealna demokratycznie wybrała opiekuna i radę SU na rok szkolny 2018/2019.

Nad pracą samorządu czuwać będą:

PRZEWODNICZĄCY – Julia Gontarz

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – Michał Miłkowski

SKARBNIK – Dominika Sierociuk

Pieczę nad wszystkim sprawować będzie:

OPIEKUN – pani Bożena Niemyńska

Życzymy wszystkim ciekawych pomysłów i kreatywności

w realizacji założonych celów.