Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowe zdjęcie

Stara strona LO

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Zjazd absolwentów

Wszystkich absolwentów zapraszamy na wspólne świętowanie setnej rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie.

Termin zjazdu 15 czerwca 2019 roku.

Jednocześnie zachęcamy do nadsyłania wspomnień, refleksji, listów, sprawozdań związanych z nasza szkołą.

 

Kontakt: 17-312 Drohiczyn, ul Warszawska 51, zsdrohiczyn@wp.pl ,  tel. 856557025

 


Narodowe czytanie 2018

Kolejne spotkanie z Antologią Niepodległości


Uczniowie liceum ponownie „zajrzeli” do zawartości Antologii Niepodległości. W ramach podsumowania akcji wspólnego czytania, przeczytali i dokonali analizy oraz interpretacji wybranych tekstów literackich. Przeprowadzili też dyskusję na temat znaczenia utworów dla polskiej kultury. Odpowiedzieli również na pytanie, w czym tkwi wartość tych tekstów i jaką pełnią rolę w procesie kształtowania tożsamości narodowej. Pomimo, iż zbliża się czas podsumowań działań wokół obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, to nie ostatnie spotkanie z lekturą wskazaną w Antologii Niepodległości.

 


Zapraszamy na naszą fotorelacje

Ziemia Drohicka w obiektywie

Ziemia Drohicka w obiektywie


W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Wystawa przygotowana przez uczniów pokazuje, jak młodzież widzi swoją najbliższą okolicę. Licealiści zwrócili uwagę przede wszystkim na walory przyrodnicze niezwykłej krainy położonej w dolinie Bugu. Skupili się również na pomnikach upamiętniających najważniejsze wydarzenia z życia lokalnej społeczności. Uczniowie zaprezentowali swoje spojrzenie na Małą Ojczyznę. Ich prace akcentują piękno i różnorodność nadbużańskich terenów i zachęcają do odkrywania talentów w dziedzinie fotografii. Życzymy wielu przeżyć i pozytywnych emocji wyzwalających kreatywność. Mała Ojczyzna, jaką jest Ziemia Drohicka, niech stanowi pierwszy krok ku wspaniałym odkryciom nie tylko tajemnic natury, ale też własnej tożsamości.


Zapraszamy na naszą fotorelacje

KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA

KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA…


Świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zachęca do zadumy i refleksji na tematy, określane mianem narodowych lub też patriotycznych. Myślami wokół tej problematyki podzieli się uczniowie z naszego liceum. Czym dla współczesnego młodego człowieka jest Ojczyzna? Jakie skojarzenia budzi słowo patriotyzm? Kogo można nazwać patriotą? Czym jest służba Ojczyźnie? Czy łatwo, w czasach współczesnych, być patriotą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy wśród refleksji zapisanych przez uczniów. A Ty, o czym myślisz i jaką przyjmujesz postawę, wypowiadając słowo Ojczyzna?


Zapraszamy na naszą fotorelacje

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Pamiętamy o tych, którzy odeszli


Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohiczynie pamięta o ludziach zasłużonych dla Ziemi Drohickiej. Tradycyjnie już Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół odwiedzili na parafialnym cmentarzu groby zmarłych - zasłużonych dla lokalnej społeczności oraz Kwaterę Pamięci. Na mogiłach złożyli wiązanki i zapalili znicze, by w ten sposób uczcić pamięć ludzi, którzy swoją pracą zawodową i działalnością społeczną przyczynili się do rozwoju szkolnictwa w naszym miasteczku.
Wygenerowano w sekund: 0.05
12,537,590 Unikalnych wizyt