DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to jedna z wielu uroczystości gromadzących całą społeczność szkolną Zespołu Szkół w Drohiczynie. Tegoroczną akademię otworzyła Dyrektor, Pani Dorota Kowalczuk. Powitała nauczycieli i wychowawców, Burmistrza Drohiczyna, Rodziców oraz dzieci i młodzież. Z okazji DEN skierowała życzenia wielu sukcesów w pracy pedagogicznej i wychowawczej oraz powodzenia w realizacji planów zawodowych i marzeń osobistych. Podziękowała nauczycielom za codzienną pracę i zaangażowanie w działania służące społeczności szkolnej.

Wybory do SU 2018

Współdecydujemy o życiu naszej szkoły

Kolejny rok szkolny czas zacząć! Aktywność uczniów nie sprowadza się tylko i wyłącznie do pracy lekcyjnej. Licealiści realizują wiele zadań, pracując w samorządach - klasowym i szkolnym. Młodzież wykazuje się na różnych płaszczyznach. Samorządność to specyficzny typ aktywności, gdyż przynosi wiele satysfakcji z należycie prowadzonych działań. Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, którym łatwiej sprostać pracując w zespole. W związku z tym, młodzież licealna demokratycznie wybrała opiekuna i radę SU na rok szkolny 2018/2019.

Nad pracą samorządu czuwać będą:

PRZEWODNICZĄCY – Julia Gontarz

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – Michał Miłkowski

SKARBNIK – Dominika Sierociuk

Pieczę nad wszystkim sprawować będzie:

OPIEKUN – pani Bożena Niemyńska

Życzymy wszystkim ciekawych pomysłów i kreatywności

w realizacji założonych celów.

Dzień Języków Obcych 2018

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26.09.2018 nasze liceum i gimnazjum świętowało Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie licealiści oraz uczniowie klas 3 gimnazjum wzięli udział konkursie Znajomości Języków Obcych w trakcie przerw. Konkurs składał się z 3 części: odpowiedzi na pytania związane z różnymi ciekawostkami językowymi, znajomości podstawowych zwrotów w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim, a także umiejętności przetłumaczenia przysłów angielskich i rosyjskich . Niekwestionowanym liderem znajomości języków obcych została klasa III.

Konkurencje zostały przygotowane przez panią Joannę Gawrysiuk.

Przedwiośnie Stefana Żeromskiego i Antologia Niepodległości,

czyli „Narodowe czytanie”

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie liceum oraz gimnazjum w Drohiczynie wzięli udział w Akcji „Narodowe czytanie.” Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy III liceum. Dzięki wprowadzeniu do lektury i narracji wyjaśniającej kolejne wątki,  zgromadzeni poznali bądź przypomnieli główną problematykę powieści.  Lektura fragmentów „Przedwiośnia” S. Żeromskiego  była  jedną z  form uczczenia  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

100 wspomnień

100 WSPOMNIEŃ

NA 100-LECIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W DROHICZYNIE

Szanowni Państwo – Absolwenci, Pracownicy, Przyjaciele

Liceum Ogólnokształcącego w Drohiczynie !

Pod koniec minionego roku szkolnego zaprosiliśmy Państwa do współpracy, w związku z obchodami 100-lecia naszej szkoły. Dziękujemy Wszystkim, którzy odpowiedzieli na list i zaoferowali swoją pomoc.

Jednocześnie zapraszamy tych z Państwa, którzy chcieliby podzielić się ze społecznością szkolną ciekawymi materiałami na temat naszej szkoły – jej codziennych spraw i chwil szczególnie doniosłych, do włączenia się we wspólne dzieło: Sto wspomnień na 100-lecie LO w Drohiczynie.