Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowe zdjęcie

Stara strona LO

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Dzień Języków Obcych 2018

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH


Dnia 26.09.2018 nasze liceum i gimnazjum świętowało Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie licealiści oraz uczniowie klas 3 gimnazjum wzięli udział konkursie Znajomości Języków Obcych w trakcie przerw. Konkurs składał się z 3 części: odpowiedzi na pytania związane z różnymi ciekawostkami językowymi, znajomości podstawowych zwrotów w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim, a także umiejętności przetłumaczenia przysłów angielskich i rosyjskich . Niekwestionowanym liderem znajomości języków obcych została klasa III.

Konkurencje zostały przygotowane przez panią Joannę Gawrysiuk.

Narodowe czytanie

Przedwiośnie Stefana Żeromskiego i Antologia Niepodległości,

czyli „Narodowe czytanie”


Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie liceum oraz gimnazjum w Drohiczynie wzięli udział w Akcji „Narodowe czytanie.” Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy III liceum. Dzięki wprowadzeniu do lektury i narracji wyjaśniającej kolejne wątki,  zgromadzeni poznali bądź przypomnieli główną problematykę powieści.  Lektura fragmentów „Przedwiośnia” S. Żeromskiego  była  jedną z  form uczczenia  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

100 wspomnień

100 WSPOMNIEŃ

NA 100-LECIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W DROHICZYNIE

Szanowni Państwo – Absolwenci, Pracownicy, Przyjaciele

Liceum Ogólnokształcącego w Drohiczynie !

Pod koniec minionego roku szkolnego zaprosiliśmy Państwa do współpracy, w związku z obchodami 100-lecia naszej szkoły. Dziękujemy Wszystkim, którzy odpowiedzieli na list i zaoferowali swoją pomoc.

Jednocześnie zapraszamy tych z Państwa, którzy chcieliby podzielić się ze społecznością szkolną ciekawymi materiałami na temat naszej szkoły – jej codziennych spraw i chwil szczególnie doniosłych, do włączenia się we wspólne dzieło: Sto wspomnień na 100-lecie LO w Drohiczynie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

PIERSZWY DZWONEK W ROKU SZKOLNYM 2018/2019


 

NAUKA:

⃰⃰ ODMŁADZA DUSZĘ

⃰⃰ ŁAGODZI GORYCZ SAMOTNOŚCI

⃰⃰ GROMADZI MĄDROŚĆ , KTÓRA BĘDZIE DROGOWSKAZEM

NA DALSZE ŻYCIE

Z życzeniami wszelkich sukcesów - nauczycielom w pracy dydaktyczno – wychowawczej, a licealistom w nauce.

Samorząd uczniowski

Jubileusz

Jeśli nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu,

pozwól minionym chwilom powrócić we wspomnieniach

 


Szanowni Absolwenci

Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie!


To zaszczyt móc gościć Państwa w murach naszej szkoły z okazji kolejnych spotkań jubileuszowych. Każde takie spotkanie to święto wspomnień i wzruszeń absolwentów, grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów. To okazja do niezapomnianych spotkań, przerywanych dźwiękiem szkolnego dzwonka. Trudno być obojętnym wobec ludzi i miejsc, przypominających najpiękniejsze czasy młodości.

Miło nam przypomnieć, iż w następnym roku szkolnym 2018/ 2019 społeczność uczniów i absolwentów odkryje setną kartę historii i tradycji naszego liceum. Jesteśmy przekonani, że Jubileusz placówki, na sukces i popularność której pracowały całe pokolenia nauczycieli i pracowników szkoły, stanie się niezwykłym przeżyciem.

W związku z tym pragniemy, abyście Państwo powrócili do tego, co w pamięci ocalało jako obraz najpiękniejszych lat życia. Ze szczególnym wzruszeniem informujemy, że w dniach 15 czerwca 2019 roku będziemy świętować setną rocznicę powstania Liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego w Drohiczynie. Z nadzieją i oczekiwaniem liczymy, że mury Zespołu Szkół w Drohiczynie gościć będą w tych dniach liczne grono Absolwentów i Przyjaciół liceum.

Już teraz serdecznie zapraszamy na wspólne obchody tego najpiękniejszego Jubileuszu.

Drodzy Absolwenci, z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na poprzednich spotkaniach jubileuszowych. Dziękujemy również tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Osoby pragnące podzielić się ciekawymi materiałami na temat historii naszej szkoły (zdjęcia, wspomnienia, pamiątki), zapraszamy do współtworzenia niezwykłego wydarzenia, jakim będą obchody 100-lecia liceum w Drohiczynie.

Od nowego roku szkolnego 2018/2019 będziemy publikować kolejne informacje dotyczące organizacji obchodów 100 – lecia szkoły. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszej szkoły.

Wszelkich informacji na temat obchodów udzielamy pod adresem zsdrohiczyn@wp.pl i numerem telefonu 856557025

 

Organizatorzy

Wygenerowano w sekund: 0.05
11,409,532 Unikalnych wizyt