Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

⃰⃰ ŁAGODZI GORYCZ SAMOTNOŚCI

⃰⃰ GROMADZI MĄDROŚĆ , KTÓRA BĘDZIE DROGOWSKAZEM

NA DALSZE ŻYCIE

Z życzeniami wszelkich sukcesów - nauczycielom w pracy dydaktyczno – wychowawczej, a licealistom w nauce.

Jeśli nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu,

pozwól minionym chwilom powrócić we wspomnieniach

Szanowni Absolwenci

Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie!

To zaszczyt móc gościć Państwa w murach naszej szkoły z okazji kolejnych spotkań jubileuszowych. Każde takie spotkanie to święto wspomnień i wzruszeń absolwentów, grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów. To okazja do niezapomnianych spotkań, przerywanych dźwiękiem szkolnego dzwonka. Trudno być obojętnym wobec ludzi i miejsc, przypominających najpiękniejsze czasy młodości.

Miło nam przypomnieć, iż w następnym roku szkolnym 2018/ 2019 społeczność uczniów i absolwentów odkryje setną kartę historii i tradycji naszego liceum. Jesteśmy przekonani, że Jubileusz placówki, na sukces i popularność której pracowały całe pokolenia nauczycieli i pracowników szkoły, stanie się niezwykłym przeżyciem.

W związku z tym pragniemy, abyście Państwo powrócili do tego, co w pamięci ocalało jako obraz najpiękniejszych lat życia. Ze szczególnym wzruszeniem informujemy, że w dniach 15 czerwca 2019 roku będziemy świętować setną rocznicę powstania Liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego w Drohiczynie. Z nadzieją i oczekiwaniem liczymy, że mury Zespołu Szkół w Drohiczynie gościć będą w tych dniach liczne grono Absolwentów i Przyjaciół liceum.

Już teraz serdecznie zapraszamy na wspólne obchody tego najpiękniejszego Jubileuszu.

Drodzy Absolwenci, z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na poprzednich spotkaniach jubileuszowych. Dziękujemy również tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Osoby pragnące podzielić się ciekawymi materiałami na temat historii naszej szkoły (zdjęcia, wspomnienia, pamiątki), zapraszamy do współtworzenia niezwykłego wydarzenia, jakim będą obchody 100-lecia liceum w Drohiczynie.

Od nowego roku szkolnego 2018/2019 będziemy publikować kolejne informacje dotyczące organizacji obchodów 100 – lecia szkoły. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszej szkoły.

Wszelkich informacji na temat obchodów udzielamy pod adresem zsdrohiczyn@wp.pl i numerem telefonu 856557025

Skarby Podlasia

12 czerwca 2018 uczniowie liceum, gimnazjum i kl. VII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Poznali tajemnice Rezerwatu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Szwajcaria Podlaska”. Podziwiali zasoby Parku Krajobrazowego ”Podlaski Przełom Bugu”. Wzbogacili wiedzę o parku krajobrazowym jako formie ochrony przyrody. Uczniowie zwiedzili też stadninę koni w Janowie Podlaskim, gdzie mogli poznać historię tego miejsca i z bliska obejrzeć piękne zwierzęta.

Rekonstrukcja historyczna

W piątek, 8 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli rekonstrukcję historyczną „Walki Polskich Oddziałów Podziemia Niepodległościowego z NKWD i UB”, przygotowaną przez grupę rekonstrukcyjną z Warszawy. Pokaz zorganizowany był pod patronatem oddziału IPN w Warszawie oraz Gminy Drohiczyn. Rekonstrukcja była bardzo widowiskowa, niezwykle dynamiczna, obfitująca w efekty specjalne. Uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie z ogromnym zainteresowaniem obserwowali sytuacje zaaranżowane przez członków grupy. Widowisko było ciekawą lekcją patriotyzmu.

Rocznica wizyty Papieża 2018

W 19 rocznicę wizyty Ojca Świętego w Drohiczynie

Drohiczyn to miasto szczególne – miejsce wizyty Papieża Polaka. Społeczność szkolna uczciła to niezwykle wydarzenie mające miejsce 10 czerwca 1999roku. Uczniowie i nauczyciele , w 19 rocznicę pobytu Ojca Świętego na naszej ziemi zapalili znicze na Lądowisku Papieskim, przy tablicy upamiętniającej pobyt Jana Pawła II na drohickiej ziemi. Zaśpiewali też ulubioną pieśń Ojca Świętego - „Barkę”. Wysłuchali również wspomnień i refleksji nauczycieli – uczestników tego niepowtarzalnego święta. Wspólna modlitwa na lądowisku, przy obrazie Jezusa Miłosiernego była też okazją do przypomnienia nauki Jana Pawła II skierowanej do młodych.