Śladami Sienkiewicza

ŚLADAMI SIENKIEWICZA

W roku 2016 Polacy zorganizowali obchody 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza, co stało się okazją do przypomnienia życia i twórczości pierwszego polskiego Laureata Literackiej Nagrody Nobla. Dwa lata temu - w ramach akcji Narodowe czytanie - w szkołach, bibliotekach, ośrodkach kultury, teatrach i wielu innych miejscach propagujących kulturę, odbywało się wspólne czytanie powieści Quo vadis. Nasi rodacy, uczestnicząc w różnych spotkaniach, oddali hołd Polakowi, w podzięce za literaturę ku pokrzepieniu serc. Również uczniowie LO im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie uczcili pamięć wybitnego pisarza, którego utwory sprawiły, iż nasi przodkowie nie utracili wiary w odzyskanie niepodległości.

Walentynki 2018

Rozmowa liryczna

- Powiedz mi, jak mnie kochasz.

- Powiem.

- Więc?

- Kocham cię w słońcu. I przy blasku świec…

Walentynki już na stale weszły do naszego kalendarza. Rozdajemy walentynki i pragniemy je dostawać. Skoro tak, nie ma nic dziwnego w tym, że młodzi ludzie chętnie podejmują temat przyjaźni i miłości, a Dzień Zakochanych traktują w sposób specjalny. Obchody tego święta przybierają różny charakter. Również SU liceum w Drohiczynie przygotował montaż wokół pojęcia MIŁOŚĆ. Tym razem wszyscy licealiści otrzymali walentynki – teksty literackie o miłości. Przy okazji odświeżyli pamięć, szukając w niej odpowiedzi na pytanie o tytuł utworu i autora. Nie zabrakło też recytacji poezji miłosnej. Ponadto wskazane wcześniej zespoły przygotowały prezentacje multimedialne na temat ciekawych kreacji zakochanych bohaterów. Trzeba podkreślić, że uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Rozpracowanie hasła: walentynki, to kolejne zadanie – tym razem zachęcające do pracy w grupie. Były poszukiwania, rozmowy, podział zadań – i o to chodziło.

Ciąg dalszy Walentynek zapewne był po lekcjach….

Studniówka 2018

Bal Studniówkowy to wydarzenie, na które z niecierpliwością czeka każdy maturzysta. Jest to wieczór, który rozpoczyna symboliczne odliczanie do egzaminu dojrzałości, który odbędzie się już w maju. Do tej wyjątkowej dla nas nocy przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu, uczęszczając na próby poloneza oraz skupiając się na organizacji całej imprezy.

Tegoroczna studniówka odbyła się 20 stycznia 2018 r. w Hotelu Drohickim. Uroczyste rozpoczęcie dopełniły przemówienia rodziców, uczniów, Pani Dyrektor Doroty Kowalczuk oraz Burmistrza Drohiczyna Pana Wojciecha Borzyma, od którego młodzież otrzymała symboliczne długopisy, które z pewnością przyniosą szczęście podczas pisania matur.

Po charakterystycznych słowach Pani Dyrektor „ Poloneza czas zacząć”, zatańczyliśmy tradycyjny taniec, który podkreślił uroczysty charakter tego wyjątkowego dla nas balu. Następnie wszyscy uczestniczyli w sesji zdjęciowej.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie, tańcząc aż do rana. Wieczór ten na pewno zapadnie nam wszystkim na długo w pamięci i chociaż bawiliśmy się w dość nielicznym gronie, imprezę tą z pewnością można zaliczyć do grona udanych.

Aleksandra Wiśniewska kl. III LO

SEMESTRALNE ZEBRANIE RODZICÓW

17 stycznia 2018 roku, w LO im. J. I. Kraszewskiego odbyło się semestralne zebranie rodziców. Myślą przewodnią spotkania były słowa To był rok, dobry rok… Dyrekcja, Rodzice i Nauczyciele tradycyjnie zebrali się w szkolnej kawiarence, przygotowanej przez samorząd szkolny.

Na początku uczniowie klasy II wprowadzili zebranych w atmosferę zebrania, prezentując życie społeczności szkolnej na przestrzeni ostatniego roku. Rodzice i nauczyciele udali się w podróż śladem najważniejszych wydarzeń z życia szkolnego i pozalekcyjnego. Komentarze i refleksje do prezentacji multimedialnej uatrakcyjniły montaż słowno - muzyczny, przygotowany przez licealistów.

Spotkanie opłatkowe 2017

Najcieplejsze dni, czyli Święta Bożego Narodzenia

Pięknych i radosnych Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku – tego życzyli sobie nauczyciele i uczniowie liceum w Drohiczynie. Wyjątkowy czas zbliżających się świąt zatrzymał się i obdarzył nas niepowtarzalnymi chwilami spędzonymi w gronie bliskich ludzi, tworzących społeczność naszej szkoły. Przez te kilka dni nadrobiliśmy zaległości w życzliwości, zrozumieniu, szczerości, w zwyczajnym byciu ze sobą. Mogliśmy powiedzieć i zrobić to, czego nie zdążyliśmy w mijającym roku. Kolejny raz zrozumieliśmy, na czym polega magia Świąt Bożego Narodzenia. Czekając na święta, zaglądaliśmy w głąb siebie, by odnaleźć tam pokłady miłości, sił, cierpliwości i radości. Szukaliśmy wyciszenia, by w skupieniu przygotować się na ten wyjątkowy czas.