Jasełka 2018

BÓG SIĘ RODZI…

Święta Bożego Narodzenia, mimo, iż mają miejsce w grudniu, są najcieplejszymi Świętami. W tym wyjątkowym czasie rozkoszujemy się niepowtarzalnymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych. Czas zatrzymuje się, a my pełni życzliwości, szczerości, zrozumienia przeżywamy te najpiękniejsze dni w roku. Społeczność naszego liceum również połączył bożonarodzeniowy zwyczaj dzielenia się opłatkiem oraz zapach zielonego drzewka. W świąteczny klimat wprowadziły nas jasełka, przygotowane przez licealistów pod kierunkiem ks. K. Rzepczyńskiego. Zachowamy w sercu każdą chwilę, każdy uśmiech, widok choinki, smak potraw, a nade wszystko ciepłe słowa płynące z przedstawienia i życzeń. Niezależnie od tego, jacy jesteśmy, obraz bliskich osób - nauczycieli i uczniów liceum w Drohiczynie, przy wigilijnym stole na długo pozostanie w naszej pamięci.

Słodka Patriotka

FINAŁ KONKURSU NA SŁODKĄ PATRIOTKĘ

Niepodległą Polskę świętowaliśmy w szkole na sportowo, na muzycznie, a także… na słodko! Młodzież liceum uczestnicząca na zajęciach z przedsiębiorczości w ramach projektu „Na falach nauki rozwijam swe żagle - dodatkowe zajęcia edukacyjne w Zespole Szkół w Drohiczynie” 15 października otworzyła konkurs na ciastko, które miało być biało-czerwone, łatwe w przenoszeniu i jedzeniu, nieskomplikowane w wykonaniu, niedrogie i pyszne.

Herbatka z Licealistą

Dnia 23 listopada 2018 r w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Licealisty. Z tej okazji przygotowaliśmy kawiarenkę pt. ”Herbatka z licealistą”. Uczniowie klasy 8A przygotowali coś dla duszy i ciała dla swoich starszych kolegów z Liceum im. J.I. Kraszewskiego w Drohiczynie. W świetlicy licealnej zrobiło się ciepło, przytulnie i gwarnie dzięki dekoracjom i świetnemu humorowi. Na stolikach pojawiły się pyszne domowe wypieki, w powietrzu unosił się aromat kawy, herbaty i ciast. W tle grała relaksująca muzyka.

Odzyskanie Niepodległości i legenda Legionów Piłsudskiego, czyli współczesne rozumienie patriotyzmu.

20 listopada 2018 roku, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie LO w Drohiczynie mieli przyjemność obejrzeć w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki widowisko historyczne „Gałązka rozmarynu”. Spektakl powstał na podstawie popularnego w dwudziestoleciu międzywojennym dramatu historycznego Zygmunta Nowakowskiego. Poszczególne obrazy, składające się na przedstawienie, ukazują legionową społeczność. Sam utwór poświęcony jest Komendantowi- organizatorowi Legionów. Dramat ukazuje fikcyjnych bohaterów- prostych ludzi, uczestników wydarzeń historycznych. Opiewa też heroiczny czyn bohatera narodowego. Ta humorystyczna opowieść dekonstruuje również mit honoru żołnierza. Autor pokazuje naród, który w obliczu śmierci potrafi zmobilizować się do wspólnej walki. W tekst dramatyczny zostały wplecione pieśni legionowe i żołnierskie.

DROHICZYN DLA NIEPODLEGŁEJ

Drohiczyn dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada o godz. 11.00, w Zespole Szkół w Drohiczynie rozpoczęło się wspólne świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na odświętnie udekorowanej barwami narodowymi i pracami konkursowymi o tematyce patriotycznej hali sportowej zgromadzili się zaproszeni goście: Ksiądz Biskup Diecezji Drohiczyńskiej – Tadeusz Pikus, Ks. Dziekan- Proboszcz Parafii Katedralnej – Wiesław Niemyjski, Ks. Tomasz Przewoźny – asystent KSM, Burmistrz Miasta i Gminy Drohiczyn – Wojciech Borzym, Sekretarz MiG Drohiczyn- Radosław Konobrodzki, Dyrektor MGOiK -Rafał Siwek, Kierownik MGOPS – Bożena Chrząstowska, Prezes KSM – Mateusz Stefaniuk, Wicedyrektor Szkół Benedykta – Teresa Moskal z pracownikami, Prezes LGD- Tygiel Doliny Bugu- Agnieszka Wojtkowska z pracownikami, Zastępca prezesa Spółki Orły z Podlasia - Ewelina Trusiak, Przewodnicząca Rady Rodziców – Róża Kosińska z rodzicami, przedstawiciele Niedzieli Podlaskiej oraz Dyrekcja , nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie.